Kiralama Koşulları

Taraflar ve Giriş;
Bu sözleşme;  villayı yada apartı kiralayan (bundan böyle 'Müşteri' olarak anılacaktır) ile villayı yada apartı kiraya veren (bundan böyle 'Fethiye Home Rent' olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için villa kiralanması amacı ile yapılmıştır. www.fethiyehomerent.com internet sayfasında ilan edilen villalarımızdan yada apartlarımızdan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya email yolu ile rezervasyon yaptıran Müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, Fethiye Home Rent'e, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, Müşterinin villayı/apartı terk etmesini isteme ve alınan kapora ve depozito ve kira bedelini iade etmeme hakkını verir.
 
Rezervasyon ve Ödeme;
Villalarımıza yada Apartlarımıza internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. Rezervasyon talebinizin Fethiye Home Rent'e ulaştığını bildiren, rezervasyon bilgileriniz ile toplam tutarın GBP veya EURO veya USD veya  TL cinsinden belirtildiği, elektronik posta veya SMS veya telefon yolu ile tarafınıza ulaştıktan sonra villa yada apart uzak tarihler için 2 (iki) iş günü, yakın tarihler için 1 (bir) iş günü kapora ödemenizi yapabilmeniz için adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, villanın/apartın müsaitlik durumu kesinleştirildikten sonra ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Uzak Tarihler için 2 (iki) iş günü yakın tarihler için 1 (bir) iş günü içinde kaporanın alınamaması durumunda Fethiye Home Rent, Müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/aparta başka rezervasyon alma hakkını saklı tutar. villa yada apart rezervasyonunuzun kesinleştirilebilmesi için villanın/apartın toplam kiralama bedelinin % 40'ını geçmeyecek şekilde karşılıklı olarak belirlenecek bir miktarın kapora olarak, kalan kısmının ve villa özellikleri sayfasında belirtilen kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. depozitosu ile birlikte villaya/aparta giriş günü Fethiye Home Rent'e nakit olarak ödenmesi gerekmektedir. Tarafınıza, villa yada apart girişinde karşılıklı olarak imzalanan "villa yada apart Kira Sözleşmesi" ve  kalan ödeme ve hasar depozitosunun tamamı (nakit olarak) alınmadan villalarımıza/apartlarımıza giriş yapılamamaktadır. Bu nedenle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların villaya/aparta giriş günü nakit olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.
 
Fiyatlandırma;
İnternet sayfamızda belirtilen villa yada apart kiralama bedelleri haftalıktır (7 gece). Kapora banka hesaplarımıza havale yolu ile yapılabilmektedir.
 
Villaya yada Aparta Giriş ve Çıkış;
Rezervasyon başlangıç günü villaya/aparta giriş saati 15:00, rezervasyon sonunda villadan/aparttan ayrılış saati en geç 10:30’dur. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda Fethiye Home Rent’e 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa yada apart kontrolü yapılamadan Müşterinin villadan/aparttan çıkış yapması durumunda hasar depozitosu Müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir. Müşterinin kendi isteği ile villayı/apartı erken terk etmesi durumunda Müşteriye herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.
 
Villa yada Apart Kapasitesi;
Villalarımıza/Apartlarımıza internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Rezervasyon kesinleştikten sonra Müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, Fethiye Home Rent'e yazılı olarak başvurulacak ve villanın/apartın kapasite durumuna göre Fethiye Home Rent uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. Fethiye Home Rent Müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villaya/Aparta giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya/aparta misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda Fethiye Home Rent misafirlerin villayı/apartı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın/apartın tamamen boşaltılmasını talep etme hakkına sahiptir.
 
Villa yada Apart Temizliği, Bakımı ve Ekstra Giderler;
Haftalık villa yada apart kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Tüm villaların/apartların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın/apartın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için Müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya/aparta girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa yada apart detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda/apartımızda standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın/apartın özelliklerini villa yada apart özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.
 
Evcil Hayvan, Sigara;
Aksi belirtilmedikçe villalarımıza/apartlarımıza evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir.
Villalarımızın/Apartlarımızın tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.
 
Rezervasyon İptali Şartları;
Ödenmiş olan kaporanın tamamı ve bazı villalarımıza/apartlarımıza özel (villa detay sayfasında belirtilen; rezervasyon tarihine 30/60 gün kala villa kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gereken villalar/apartlar için) toplam villa yada apart kiralama bedelinin tamamı Müşteriden tahsil edilir (Müşteriye iade edilmez).
 
Herhangi bir nedenle, villa yada apart rezervasyonunun Fethiye Home Rent tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda Müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa yada apart varsa Müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve "mücbir sebepler" maddesine girmeyen durumlarda, alınan para Müşteriye iade edilecektir. Yapılacak havale vs. gibi masraflar bu paradan ödenecektir.
 
Müşterinin kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde Fethiye Home Rent söz konusu rezervasyonu iptal etme ve bu villaya/aparta başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.
 
Hasar Depozitosu;
Her villanın/apartın özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu Müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında Müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. (villa yada apart özellikleri tablosunda veya villa yada apart detay sayfasında  depozito miktarı belirtilmektedir) Hasar depozitosu Müşteriden, villaya/aparta giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve Müşteri villadan/aparttan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa yada apart ile villanın/apartın demirbaşlarında bir hasar/eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan/aparttan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa yada apart çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito Müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada/Apartta oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise Müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.
 
Sorumluluklarımız;
Fethiye Home Rent; villanın/apartın belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak Müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya/Aparta girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa Müşteri tarafından Fethiye Home Rent'e derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. Fethiye Home Rent bu talebi villa yada apart sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. Fethiye Home Rent aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. Fethiye Home Rent zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. Fethiye Home Rent; villa yada apart sahibi ile Müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada/apartta oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa yada apart sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve Müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve villada/apartta olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan Fethiye Home Rent sorumlu tutulamaz.
 
Bunun dışında, Müşterinin villaya/aparta ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan Fethiye Home Rent kesinlikle sorumlu olmayacaktır.
 
Müşteri, villadan/aparttan ayrıldıktan sonra, villada/apartta kaldığı süre içerisinde Fethiye Home Rent'e bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.
 
Müşterilerin Sorumlulukları;
Müşteriler villayı/apartı, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada/apartta kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. villa yada apart çıkış günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde villa yada apart teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve villanın/apartın makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda Fethiye Home Rent bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.
 
Villada/Apartta oluşan herhangi bir hasar durumunda, Müşteriler Fethiye Home Rent’i haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde villaya/aparta verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosu alınmamışsa Müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir.
 
Ayrıca Müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle Müşteri ve beraberindekiler hakkında Fethiye Home Rent'e bir şikayet ulaşması durumunda Fethiye Home Rent Müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı/apartı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.
 
Kiracı (Müşteri), villa yada apart girişinde Fethiye Home Rent'nin düzenlemiş olduğu "Kiralama Sözleşmesini" ni okuyup, anlayıp, imzalamak zorundadır, aksi takdirde; Fethiye Home Rent'ye daha  önce ödemiş olduğu tüm paralar Müşteriye iade edilmeyecektir ve villa yada apart konaklaması yaptırılmayacaktır (kira tek taraflı olarak, Fethiye Home Rent tarafından fesh edilecektir). "Kiralama Sözleşmesini" ni Fethiye Home Rent yetkilisinden isteyip inceleyebilirsiniz.
 
 
Mücbir Sebepler;
Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda 'Fethiye Home Rent' hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, Fethiye Home Rent'nin engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.
 
Şikayetler;
Müşteriler villada/apartta kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen Fethiye Home Rent’e bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, Fethiye Home Rent görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan/aparttan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden Fethiye Home Rent kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.
 
İhtilaflar;
Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Fethiye İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.
 
Fethiye Home Rent 'den hizmet almanız durumunda yukarda belirtilen şartları kabul etmiş sayılırsınız.